Győr – Múzeumház – Kávébajusz kávézó
Hideg januári péntek volt, amikor Bécsbe menet Győrben megálltunk, hogy a belvárosban igyunk egy finom kávét egy olyan helyen, ahol korábban még nem jártunk...
Történetünk több, mint 30 éve kezdődött egy általános iskolai évnyitón, amikor a 7. osztályba új fiú érkezett. A fiút Sanyinak hívták.
Mivel még ismeretlen volt számára a környezet és nem volt benne biztos, hogy a megfelelő osztályhoz csatlakozott, ezért kérdésével odalépett egy lányhoz, akit Anitának hívtak.
Szóval kapcsolatunk ekkor indult és azóta is tart.
Valljuk, hogy a hosszú házasság egyik titka a közös érdeklődés, a közös célok az életben.
Mindketten nagyon szerettünk/szeretünk utazni, új élményeket gyűjteni, más nemzetek konyháját kipróbálni. A sok utazás során azt vettük észre, hogy mindketten folyamatosan Olaszországba vágyunk, és 25 évvel ezelőtti első utunkat hamarosan követte sok-sok újabb kiruccanás.
Nem tudtunk betelni az olasz életérzéssel, magával ragadott a történelem, az építészet, a táj, a konyhaművészet, melynek szerves része volt a KÁVÉ is. Évről évre meg kellett látogatnunk az olasz eszpresszó kultúra hazáját, összekötve a kellemest a hasznossal, azaz ez a pár nap mindig a KÁVÉról is szólt.
Ezen élmények hatására egyre mélyebbre ástuk magunkat a témában, így hamarosan otthonra is beszereztünk egy eszpresszó gépet a hozzá tartozó őrlővel, és 2011-ben mindketten elvégeztük a barista képzést. A képzés után lelkesedésünk és érdeklődésünk egyre magasabb szintre emelkedett, és azóta nincs megállás. Folyamatosan képezzük magunkat, elsajátítottuk az alternatív kávékészítési módokat, Sanyi letette az SCA (Specialty Coffee Association) "Senzory Intermediate" nemzetközi ízvizsgáját, és pár éve fejünkbe vettük, hogy megreformáljuk a magyar kávéfogyasztók kávés szokásait.
Szóval... pár éve fejünkbe vettük, hogy megreformáljuk a magyar kávéfogyasztók kávézási szokásait.
Ez inspirált bennünket, hogy KÁVÉKÓSTOLÓ néven elindítsuk blogunkat, és tájékoztassuk a nagyközönséget arról, hogy hol lehet jó kávét inni Magyarországon (alkalmanként külföldre is kitekintünk)
Mivel tudjuk, hogy ez egy hosszú folyamat, ezért jártunkban-keltünkben mindenhol „hirdetjük az igét”, azaz milyen és hogyan készül a JÓ KÁVÉ.
Mottónk: A KÁVÉ a missziónk és a passziónk!
Ennek szellemében indítottuk útjára a „veleméri kávés napok” rendezvényünket az Őrségben, melynek keretében augusztusban 1 héten keresztül a saját erdei kis házunk teraszán fogadjuk az arra járó turistákat egy kis kóstolóval, és sok-sok hasznos kávés információval.
Ugyanilyen – önkéntes – „konstrukcióban” gerilla kávés akciókat szerveztünk egyházi gyülekezetünk jeles alkalmain. Hosszú távú terveink között szerepel középiskolai osztályokban előadások, bemutatók tartása, mely többek között azt a célt is szolgálja, hogy az energia italok helyett egészséges alternatívát kínáljunk.
Ezen kívül az Egyesület a Magyar Kávékultúráért alapító tagjaiként több, szintén „fanatikus” kávés szakemberrel együtt éveken át szerveztük a nemzetközi kávés versenyek magyarországi fordulóit.
Elhivatottságunkat a „Kávés szakma legjobbjai 2014” díjátadón a szakma is elismerte. Sanyi átvehette az „Aki a legtöbbet tette a magyar kávékultúráért” oklevelet.
A mai KÁVÉSZALON egykor szeretett dédink exkluzív ruha szalonja volt.
Úri dámák találkozó helye volt ez a 11. kerületi nagypolgári lakás, ahol szebbnél-szebb ruhaköltemények készültek egykoron. (egy igazi békebeli próbababa még tanúskodik erről)
Dédink halála után sokáig tanakodtunk, hogy a felújításra szoruló ingatlannak mi legyen a sorsa.
Eladjuk vagy felújítsuk, ez volt a dilemmánk.
Ekkor már benne éltünk a kávé világában, fogadtunk érdeklődőket az őrségi erdőszéli „nyitott porták” rendezvényünkön, ahol is többen megkérdezték, hogy Budapesten hol hallhatnának ugyanilyen, kóstolóval egybekötött „felvilágosító” előadásokat.
Addig-addig motoszkált a téma a fejünkben, amíg egyszer csak felvillant az AHA érzés.
De hiszen itt van egy tökéletes hely arra, hogy érdeklődőket fogadjunk, akiknek megmutathatjuk, hogy van alternatívája a kotyogónak. Ötletünket tett követte, és a közelmúltban elkészült családunk kávés fellegvára, egy igazi, nagypolgári bútorokkal berendezett SZALON. Ide várunk baráti társaságokat, céges csapatokat, családokat, párokat, szóval mindenkit, akit érdekel a KÁVÉ IGAZI ARCA!
Mindegyikben jók vagyunk, keress Bennünket bátran!
Kedves Anita és Sándor!
Nagyon jól éreztük magunkat! Számunkra egy új ajtót nyitottatok a kávézás világába. Nálatok tapasztaltuk meg a kávézás igazi élményét és értékét. Egy teljes képet kaptunk a gyümölcs termesztésétől, a feldolgozásán keresztül a fogyasztásig. Megmutattátok hogyan lehet a mindennapi életben, de akár extrém helyeken is jó kávét készíteni ☺
Köszönettel:
Edina és Péter
Te tudod milyen a jó kávé? Csak hiszed! Vagy jártál már kávékostoláson.
Mindenki szíves figyelmébe ajánlom a Kávészalont, ahol szakmailag nagyon felkészült és lelkes házaspár, Anita és Sanyi segítségével bepillantást nyerhetsz a kávék világába. Megéri! Sokmindent tanultam tőlük, például azt is, hogy szeretem a kávét! Érdekfeszítő elméleti oktatás, interaktív gyakorlattal fűszerezve. Mindez gyönyörű környezetben, kedves társaságban!
Én már tudom, hogy holnaptól mit iszom. És te?
T. Anita
Köszönöm az ÉLMÉNYT Páromnak és a Kávékostoló csapatának! Anita és Sándor fantasztikus dolgot művel, ami mindenképpen elismerésre méltó! 20 évnyi kávéfogyasztás alatt nem kaptam annyi hiteles, érdekes és hasznos információt, mint a náluk töltött alkalommal. köszönöm. Azóta tudom, hogy milyen a jó KÁVÉ.
Oláh Mihály
Hideg januári péntek volt, amikor Bécsbe menet Győrben megálltunk, hogy a belvárosban igyunk egy finom kávét egy olyan helyen, ahol korábban még nem jártunk...